Fitball - overball

Fitball - overball je cvičení s velkým míčem (někdy také gymball) a malým nafukovacím měkkým míčkem. Je zábavné a vhodné pro všechny bez rozdílu věku i hmotnosti. Přínosné je zejména pro ty, kteří trpí jednostrannou zátěží a nesprávnými pohybovými návyky. Cvičení šetří kloubní systém a různými cviky tělo protahuje, masíruje a zároveň tvaruje problémové partie.

Fitbally vyhovují normám EU. Maximální nosnost míče je 300 kg. Úprava ABS zajišťuje pozvolný únik vzduchu při poškození. Velikost míče se určuje podle výšky postavy: pro výšku 155 cm až 165 cm průměr míče 55 cm, pro výšku 165 cm až 175 cm průměr míče 65 cm.

Overball je míček nejčastěji o průměru 26 nebo 30 cm. Má hmotnost cca 80 gramů, ale unese zatížení až 150 kg. Velmi jednoduše se dá nafouknout a míru nafouknutí můžeme měnit podle potřeby a využití. Má široké využití nejen při kondičním cvičení, ale také ve fyzioterapii.

Kapacita míčů je 30 kusů, není tedy potřeba rezervace předem.

Jak probíhá lekce?

Hodina začíná zahřátím, pokračuje posilovací částí a končí protažením. Výhodou tohoto cvičení je, že si intenzitu cviků každý řídí sám podle svých možností. Cvičí se na hudbu v mírném tempu, ve stoje, v sedu, nebo v lehu na podložce.


Cvičení Fitball - overball bylo ze zdravotních důvodů dočasně zrušeno.

Fotografie cvičení s fitballem

cvičení s fitballem cvičení s fitballem cvičení s fitballem cvičení s fitballem